Divadelní hry

Součástí LARPu bude i skutečné hraní divadla. Nechceme po vás žádné velké umělecké výkony. Zahrajte, na co si troufnete. Docela stačí jednoduchá scénka na 10 minut. Ve skutečnosti delší hry nejsou potřeba (představte si, že by mám přijelo všech cca 8 souborů, na které máme kapacity a každý by se rozhodl předvést hodinové představení – už bychom nestihli nic jiného!). Nebojte se divadla!

Co hrát? Kde sebrat inspiraci? Kam pro scénář? Bojíte se napsat něco sami? Inspirujte se třeba zde:

http://www.bezmez.cz/divadelni-scenare/

(stránka obsahuje scénáře her „Ducháčkové“, „Bez píšťalky – příběh spontánní, ale ponižované ženy“, „Podhorský penzion – lehce načernalá komedie“, „Třetí sudba“, „Dva tovaryši“…)

Nebo zde:

http://divadelnihry.sweb.cz/

(stránka obsahuje scénáře her s náboženskou a filozofickou tématikou)

Různé mini-scénáře povětšinou neznámých českých autorů:

http://www.psanci.cz/nova.php?kategorie_id=8-scenare

Věčnou inspirací jsou třeba díla Shakespeara nebo Moliéra, která najdete v každé knihovně. A nebo pokud bezmezně toužíte po tom, zahrát si úryvek z díla největšího českého dramatika všech dob, Járy Cimrmana, asi se také můžeme nějak domluvit… Pokud jste si stále nevybrali a potřebujete naši pomoc, tak nám NAPIŠTE na arkhamlarp2014@gmail.com

Narazili jste ve hře na anachronizmy? Narodil se její autor až po ději našeho LARPu? Nevadí, prostě anachronizmy odstraňte, nahraďte, autora si vymyslete. Skutečné příběhy jsou nadčasové a budou dávat stejný smysl zasazené do začátku 21. i do začátku 20. století. Nebojte se improvizovat. Přece Show must go on!

Pokud budete mít problém se ztvárněním, nacvičováním, kulisami… napište nám. Můžeme opatřit kulisy, masky, nějaké kostýmy. Před hrou na místě vás také bude čekat divadelní workshop s divadelními nadšenci, kteří vám můžou pomoci se rozehrát i hru provést tak, aby bavila vás i ostatní.

Comments